Fullt hus på Den store pengedagen
- Kategori Næringsutvikling
- Dato 12. mai 2025

– At vi får samlet så mange aktører på en felles møteplass, bidrar til å styrke innovasjonskraften i regionen, sier Inger-Lise M. Nøstvik, daglig leder i Kunnskapsbyen.
Business Lillestrøm og Kunnskapsbyen samlet gründere og vekstbedrifter til en dag fylt med kunnskap, kapital og konkrete muligheter.
Onsdag 8. mai arrangerte Business Lillestrøm og Kunnskapsbyen Den store pengedagen – en møteplass for selskaper på Romerike som er på jakt etter støtteordninger, virkemidler og relevant veiledning. Arrangementet trakk fulle hus og resulterte i 32 én-til-én-møter mellom bedrifter og kompetansemiljøer.
– Det er mange som opplever det som krevende å finne fram i jungelen av virkemidler og utforme gode søknader. Denne dagen ga konkret innsikt i hva som finnes – og hvem man kan snakke med, sier Anette Gangnæs, daglig leder i Business Lillestrøm.
Gjennom dagen fikk deltakerne høre fra et bredt spekter av aktører, blant annet Lillestrøm kommune, Romerike Sparebank, Akershus fylkeskommune, Innovasjon Norge, Forskningsrådet, DOGA og Stiftelsen Teknologiformidling.
– At vi samlet så mange aktører og fikk i gang direkte samtaler mellom dem og næringslivet, viser hvor stort behovet er for slike møteplasser. Dette bidrar til å styrke innovasjonskraften i regionen, sier Inger-Lise M. Nøstvik, daglig leder i Kunnskapsbyen.
I tillegg til presentasjoner og panelsamtaler, ble det satt av tre timer til individuelle møter, hvor deltakerne kunne få skreddersydde råd og veiledning.
Kraftsamling for næringslivet på Romerike
Målet med dagen var å gjøre det enklere for selskaper i tidlig og vekstfase å orientere seg i virkemiddelapparatet – og å skape koblinger som kan gi tilgang til både kapital og kompetanse.
Stikkord:arbeidsplasser, innovasjon, næringsutvikling, samarbeid
Tilsvarende nyheter

Ny i Kunnskapsbyen: Laukas Elektriske

Ny i Kunnskapsbyen: Lillestrøm Catering
