Gründer Anja Marie Grimstad i Nævanyttig AS, var en av de heldige som fikk hjelp av en gruppe produktdesignstudenter etter fjorårets arrangement.
Kunnskapsbyen, Business Lillestrøm og OsloMet inviterer bedrifter til å selge seg inn for å få tilgang til et team av produktdesignstudenter.
– Her er det nemlig ikke oppdragsgiver som får velge studenter. Det er studentene som velger oppdragsgiver, påpeker Kunnskapsbyens Anett Gangnæs.
Produktdesignstudentene på OsloMet er på jakt etter spennende oppdrag der de kan skape verdi for oppdragsgiveren sin.
Er du heldig – og gjøre et godt innsalg – kan du få en studentgruppe til å jobbe med ditt prosjekt. Kreative og talentfulle studentkull har i flere år bidratt med nye perspektiver og verdifulle løsninger til sine oppdragsgivere.
Hvem passer dette for?
Dette er aktuelt for alle slags virksomheter, fra enkeltpersonforetak til større organisasjoner og kommuner.
Det er fint med en kontaktperson som kan følge gruppen gjennom disse ukene. Erfaringer fra tidligere er det tilstrekkelig med et treff i uka.
Pitch din case fredag 23. september kl. 12.30 – 14.30, hos Kunnskapsbyen, Sørumsgata 1A, Lillestrøm
👉 For spørsmål og påmelding ta kontakt med Anette Gangnæs, 99574711 / anette@kunnskapsbyen.no
Førstemann til mølla
– Det er fortsatt plass til tre bedrifter, forteller Anette Gangnæs.
Hun lokker med verdfulle leveranser:
- Fra industridesign til tjenestedesign; studentene kan hjelpe med ulike utfordringer i din virksomhet.
- Dette er en unik mulighet til å få tilgang til et helt team av produktdesignere – ca 10-13 studenter jobber med ditt case i fire uker (medio nov-medio des)
- Studentene har tidligere levert for selskaper som Norasonde, Nor Shipping, Tiny Workers, Kreftkompasset, Automaskin etc. Deres styrke ligger i å tilby uforutsigbare, innovative løsninger.
- Spesielt nyttig for gründere og startups som er i en fase der man utforsker nye, uforutsette muligheter.
Slik fungerer det
- Det kommer 30 studenter som til sammen er på jakt etter 9 oppdrag.
- Studentene velger selv hvilke caser de ønsker å jobbe med, derfor er det viktig å presentere et godt case.
- Bachelorstudentene er ledere for gruppene. Det er de casen skal «selges inn» til.
- Bedriften og designkontorets lederstudenter avklarer oppdraget og forventningene i starten.
- Bedriften forventes å dekke nødvendige materialkostnader og eventuelle reiseutgifter.
- For å få det beste resultatet er det viktig å etablere tett samarbeid og dialog som varer gjennom hele prosessen. Det er et ønske fra OsloMet at studentene sitter noe ute hos bedriften i prosjektperioden.
- Vi oppfordrer bedriftene til å være et godt vertskap – og dekke et lite budsjett på pizza og brus.
Studentene vil på sin side levere skisser til innovative løsninger eller scenarier og utarbeide prototyper.
👉 For spørsmål og påmelding ta kontakt med Anette Gangnæs, 99574711 / anette@kunnskapsbyen.no
