Kunnskapsbyens Inger-Lise M. Nøstvik og Lillestrøms ordfører Kjartan Berland har hentet inspitasjon fra innovasjonsdistriktet i London, hos bydelsleder Stephen Cowan i Hammersmith & Fulham.
Hva har London, Barcelona og Lillestrøm til felles? Mer enn du kanskje tror. Både London og Barcelona har etablert innovative byområder der akademia, næringsliv og offentlig sektor samarbeider for å skape vekst og nye muligheter. Nå tar Lillestrøm steget i samme retning – og du kan være med fra starten!
Vi inviterer til et åpent møte; «Slumpetreff» om etableringen av et innovasjonsdistrikt i Lillestrøm. Her får du høre om planene, bidra med innspill og møte andre som brenner for utvikling og samarbeid på tvers av fagfelt og bransjer. Du trenger ikke være medlem i Kunnskapsbyen for å delta – bare nysgjerrig og engasjert.
📍 Sted: Kunnskapsbyen Lillestrøm, Sørumsgata 1A
📅 Dato: Onsdag 26. februar
⏰ Tid: 17:00–19:00
💡 Slumpetreff – en ny vei til verdiskaping
Program
17:00 Mat og mingel
17:30 Ordfører Kjartan Berland åpner det første slumpetreffet: Samme ambisjon som innovasjonsdistriktene i Barcelona og London
17:45 Kunnskapsbyens Inger-Lise M. Nøstvik og Even Sand: Partnerskapets planer for innovasjonsdistriktet
18:00 Dialog og innspill fra de som vil
Gode idéer oppstår ofte når vi minst venter det. Derfor innfører vi slumpetreff – uformelle møter der tilfeldige samtaler kan føre til nye samarbeid og løsninger. Kvelden gir deg en smakebit på hvordan denne nye arbeidsmetoden kan bli en del av innovasjonsdistriktet.
🌭 Servering: Kortreist, enkel og bærbar – pølser og øl eller mineralvann.
🎟 Påmelding: Vipps 100 kr til #101430 for registrering.
Ta med et åpent sinn og godt humør – hvem vet hva kvelden kan føre til?