Etableringen av en campus i Lillestrøm åpner nye muligheter for hele Romerike.
Samfunnsengasjerte næringslivsledere, forskningsaktører og offentlige ledere strømmet til dialogmøtet med OsloMet, på Tellus.
Det summet spent blant de fremmøtte i salen, i påvente av siste nytt om Campus Romerike, da OsloMet, Lillestrøm kommune og Kunnskapsbyen inviterte til en samling om «Veien til Lillestrøm».
Med det økende behovet for helse- og omsorgstjenester som bakteppe, er det et skrikende behov for å utvikle nye teknologiske løsninger for tjenestene. OsloMets instituttledere fortalte om sine fagmiljøer og spilte inn konkrete områder for samarbeid.
En rekke møtedeltakere ga også innspill til utviklingsplanene, med ønske om å få et tett samarbeid med den nye campusledelsen.
– Vi har startet på en spennende reise. Et utvidet campus vil styrke koblingen mellom utdanning, forskning og næringsliv, og gi oss en unik mulighet til å styrke et levende kunnskapsmiljø, der ideer og innovasjon kan blomstre, sier daglig leder i Kunnskapsbyen, Inger-Lise M. Nøstvik.
Dialogen lover godt for en fruktbar regional utvikling i tiden fremover, både for studentene og fagmiljøene på OsloMet, for kommunene og – ikke minst – for alle innbyggerne i regionen.








.avif)
.avif)

